Čo sa odohráva v tele, keď sa vás zmocní vášeň ?

 

„Moja jaskynka sa začala chvieť a nohavičky mi zvlhli,“ hovorí respondentka Lea. „Jeho džínsy už boli v rázporku pekne vyduté. Láskal mi prsia dovtedy, kým celkom nestuhli a nedočkavo mi vsunul ruku pod sukňu. Hneď nato som pocítila jeho horúcu túžbu v plnom rozsahu. Uspokojila som jeho napätého vtáka a nechala tento nástroj rozkoše vniknúť hlboko do seba. Ponorila som sa do ružového neba. Nič naokolo som nevnímala. Zadok mi stále rýchlejšie skákal hore a dolu, kým sme obaja nedospeli k spoločnému vrcholu.“

 

Tajomstvo rozkoše – čo sa vlastne deje v tele, keď sa vás zmocní vášeň?

 

Čo sa s nami deje – od prvého záchvevu po slastný vrchol?

 

Sexuológ má na to vysvetlenie:

 

Pohľad na nahého partnera, dotyky prsníkov a penisu vyvolávajú v mozgu erotické vzruchy. Táto informácia sa potom okamžite prenáša do ďalších a ďalších miest v tele.

Následok: mužovi sa stoporí penis, žene sa zväčšia prsia, dokonca až o 35 percent, stvrdnú jej bradavky, pysky a klitoris sa naplnia krvou, vagína sa otvorí. Žľazy pracujú na plný výkon, zvýši sa hladina hormónov.

V nervovom systéme vládne tento zmätok asi osem minút, kým sa nedostaví orgazmus. Zvýši sa krvný tlak, zrýchli sa dych a tep. Sedacie svalstvo ženy sa sťahuje v intervaloch 0,8 sekundy.

Muž vystrekne v priemere 200 až 300 miliónov spermií.

U žien je ich rozkoš ovplyvnená aj časom mesačného cyklu.

Veľa mužov a žien zatvára pri vrchole oči. Nie je to však preto, že by práve vtedy mysleli na niekoho iného, ale preto, lebo očné zreničky sú vtedy obzvlášť citlivé na svetlo. Orgazmus je oslavou všetkých zmyslov aj silným duševným zážitkom.

Pri sexe vzniká okrem iného aj hormón oxytocín, ktorý prehlbuje spojenie partnerov.